Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start

Kampania Kilometry Dobra

Email Drukuj PDF

Zgłosiliśmy się do tegorocznej edycji Kampanii Kilometry Dobra. Będziemy reprezentować Łódź w ramach międzynarodowej kampanii. Akcja startuje w marcu, przez trzy miesiące będziemy zbierać pieniądze na ważne społecznie cele (między innymi poprzez organizację różnych wydarzeń), 5 czerwca we wszystkich miastach uczestniczących w akcji będzie wielki finał połączony z próbą bicia rekordu Guinessa.

Jeśli chcesz nam pomóc, przeżyć ciekawą przygodę i nauczyć się jak skutecznie działać zapraszamy do współpracy. Każda pomoc się liczy.


Poniżej informacje na co my zbieramy pieniądze w ramach akcji.

KLUB PL. WOLNOŚCI – doposażenie ośrodka i dofinansowanie zajęć integracyjno – rozwojowych dla dzieci i dorosłych.

Chcemy by było to miejsce, w którym różnorodne propozycje zajęć dla siebie znajdą ludzie poszukujący inspirującego towarzystwa i wartościowej wiedzy, dzięki której można podejmować mądrzejsze decyzje życiowe i skuteczniej działać.

Chcemy także by to było miejsce gdzie życzliwe i mądre wsparcie znajdą dzieci, młodzież i seniorzy (zajęcia rozwijające kreatywność, spotkania integracyjne, wspólne warsztaty z różnych dziedzin).

Nasza oferta ma być odpowiedzią na następujące potrzeby:

1. Potrzeba rozwoju i lepszego zarządzania własnym życiem

2. Potrzeba wspólnego działania z pożytkiem dla siebie i społeczności

3. Potrzeba dzielenia się wartościową wiedzą

4. Potrzeba spędzania czasu w inspirującym towarzystwie

 

Opis działań na które chcemy zbierać fundusze:

1. Młodzi dorośli (16 – 30 +).

Dla tej grupy chcemy organizować cykl cotygodniowych 2-3 godzinnych spotkań poświęconych wyzwaniom z jakimi boryka się współczesna młodzież. Spotkania będą okazją do dyskusji, wymiany poglądów, dzielenia się wiedzą czy pomysłami – przyjazną przestrzenią w której można wzajemnie się motywować i wspierać.

Chcemy także organizować 5 – 6 godzinne warsztaty które pomogą uczestnikom lepiej zrozumieć siebie, poprawić relacje i komunikację z otoczeniem, przygotować się do wyznaczania i realizacji własnych celów.

Dodatkowo  osobom zainteresowanych indywidualnym doradztwem oferujemy wsparcie coachingowe.

2. Dzieci i młodzież szkolna.

W obszarze rewitalizacji  (gdzie chcemy działać) odnotowuje się nie tylko średnio niższe wyniki edukacyjne w zlokalizowanych tam szkołach podstawowych i gimnazjach, dlatego chcemy w ramach centrum zorganizować także wsparcie edukacyjne (zajęcia z języka angielskiego, technik szybkiego uczenia się, korepetycje).

3. Spotkania integracyjne dla mieszkańców o różnorodnej tematyce: ekologia w mieście, dyskusje o książkach, wieczorki z karaoke, wspólne gotowanie, koncerty kameralne, spotkania z ciekawymi gośćmi itp.

Chcemy zebrać jak najwięcej informacji o potrzebach i preferencjach mieszkańców i zachęcić ich do dzielenia się swoimi przemyśleniami, pomysłami, doświadczeniami czy talentami.

4. Dzieci i seniorzy.

Chcemy organizować zajęcia pobudzające kreatywność, zachęcające do odkrywania różnych talentów, dzielenia się doświadczeniami i nawiązywania relacji w grupach, w których bliski kontakt z drugim człowiekiem jest szczególnie ważny – dla dzieci i seniorów. Planujemy takie zajęcia raz w tygodniu – dysponujemy dwiema salami na których można prowadzić równolegle zajęcia dla dzieci i seniorów stwarzając równocześnie okazje do wzajemnego poznania się i wspólnej pracy.

Zajęcia prowadzone będą przez trenerów i wolontariuszy związanych z Akademią Mądrego Życia. Zapraszamy do współpracy także innych trenerów.

Chcemy do wspólnej pracy zaangażować także studentów zainteresowanych zdobyciem praktycznego doświadczeniem w pracy z grupami.

Zapraszamy do wspólnego działania w ramach Kampanii wszystkie osoby i organizacje które wierzą że warto popierać wartościowe inicjatywy.

więcej o kampanii na stronie http://kilometrydobra.pl/

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …