Zasady pracy Klubów AMŻ
1. Klub pracuje na zasadach określonych w książce Tadeusza Niwińskiego "Kluby Sukcesu w XXI wieku" - każdy członek Klubu jest zobowiązany do zapoznania się z opisanymi w niej zasadami i prowadzenia w niej rejestru swoich osiągnięć.
2. W spotkaniach mogą uczestniczyć członkowie Klubu, którzy są jednocześnie członkami AMŻ oraz goście.
3. Koszty funkcjonowania Klubu pokrywane są ze składek członków klubu.
Składka członka Klubu to:
a) Składka członkowska AMŻ (opłacana raz na rok).
b) Składka klubowa, przeznaczona bezpośrednio na potrzeby klubu, która stanowi budżet Klubu.
4. By zostać członkiem Klubu należy:
- złożyć deklarację członkowską AMŻ i zobowiązanie przestrzegania zasad przyjętych w Klubie,
- opłacić składkę członkowską oraz opłacać składki klubowe, których wysokość ustalana jest indywidualnie w każdym Klubie.
5. Goście.
Goście są mile widzianymi uczestnikami spotkania. Gospodarz spotkania i osoba wprowadzająca dbają, by czuli się bezpiecznie wyjaśniając zasady i odpowiadając na pytania. Goście są zachęcani do czynnego udziału w spotkaniu, ale jeśli nie mają ochoty zabrać głosu mogą uczestniczyć tylko jako obserwatorzy.
Goście mają prawo:
- uczestniczyć w spotkaniach jako obserwatorzy,
- brać aktywny udział w wypowiedziach na temat spotkania, sukcesie, łańcuszku mówców.
Funkcje i mowy programowe są elementem treningowym zarezerwowanym dla członków Klubu.
6. W celu ułatwienia komunikacji korzystamy z grupy internetowej służącej członkom Klubu. W sprawach dotyczących współpracy międzyklubowej, wymiany doświadczeń i innych działań Stowarzyszenia porozumiewamy się w grupie Forum AMŻ, do której automatycznie zapisywani są członkowie AMŻ.
Osoby zainteresowane konstruktywną wymianą poglądów na różne tematy zapraszamy do grupy sens (http://teta.ai/polska/sens/) i do udziału w czatach (http://teta.ai/czat/)
7. Zarówno Gości jak i członków Klubu obowiązują 3 podstawowe zasady:
7.1. W Klubie uczymy się konstruktywnej oceny, która polega na podkreślaniu tego co jest dobre i wskazywaniu, co i jak można poprawić w przyszłości. Nie wolno krytykować. Każdy ma prawo do popełniania błędów i uzyskania podpowiedzi jak je można poprawić. Uczymy się poprzez praktykę.
7.2. Jesteśmy do siebie życzliwie nastawieni. Każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów z zachowaniem szacunku do innych.
7.3. Klub nie jest miejscem kampanii politycznych, religijnych ani handlowych, aczkolwiek w mowach programowych i łańcuszku mówców każdy ma prawo mówić na dowolny temat. Można w mowach zachęcać do tego, w co się samemu wierzy, ale nie wolno w żaden sposób nagabywać uczestników spotkania.