Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Kluby Zespół Realizacji Celów

Zespół Realizacji Celów

Email Drukuj PDF

Koncepcja Zespołu Realizacji Celów (ZRC) opisana jest w książce "Kluby Sukcesu TeTa w XXI wieku" przez Tadeusza Niwińskiego. Autor sam korzystał ze wsparcia takiego zespołu przygotowując do wydania jedną ze swoich książek.

Podstawowe cele tego zespołu to motywowanie do systematycznej pracy, wzajemne wsparcie i inspiracja. Niewielu ludzi ma tak silną wolę, że samodzielnie potrafi pokonywać własne słabości - większość pomysłów ginie w początkowym etapie realizacji gdy mija pierwszy zapał i pojawiają się trudności.

Zasada pracy ZRC jest prosta. Umawiamy się na regularne spotkania (np. raz na tydzień) z grupą od 2 do 5 osób. Każdy przygotowuje swoje własne cele. Cele powinny być sprecyzowane i rozpisane na etapy konieczne w ich realizacji. Np. jeśli moim celem byłaby nauka j. angielskiego określam, w jakim stopniu chcę opanować ten język (tak żeby swobodnie rozmawiać, czytać i oglądać filmy) - po czym planuję, do kiedy chcę się tego nauczyć i co jest potrzebne by to osiągnąć.

Na kolejnych spotkaniach ZRC członkowie zespołu mówią o tym, co już zrealizowali z wyznaczonego planu i co zamierzają przygotować do kolejnego spotkania. Takie spotkania mobilizują do systematycznej pracy, a wsparcie grupy pomaga znaleźć rozwiązania problemów, jakie pojawiają się po drodze, i przetrwać okresy zwątpienia we własne siły. Ludzie, którzy także realizują swoje cele dodają nam energii i są inspiracją - nawet jeśli nie mają pojęcia o dziedzinie której dotyczy nasz cel.

Bardzo pomocnym narzędziem w pracy takiej grupy jest Internet. Ułatwia systematyczną pracę gdy trudno wygospodarować czas na wspólne spotkania i umożliwia stworzenie zespołu, nawet jeśli nie mamy w swoim bliskim otoczeniu ludzi, którzy chcą w ten sposób się wspierać.

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …