Akademia Mądrego Życia

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Start Kluby Po co nam klub

Po co nam klub

Email Drukuj PDF

Wczorajsze spotkanie było w pewnym sensie przełomowym.
Daniel przygotował i świetnie poprowadził kilka ćwiczeń opartych na książce "Renesansowa" dusza. Dzięki temu tematowi i ćwiczeniom myślę że nie tylko ja, ale także pozostali bywalcy klubu uświadomili sobie ponownie jak wyjątkowych ludzi skupia to miejsce i idea, i że nie chcemy rezygnować z okazji do wspólnych spotkań. Mieliśmy także 3 nowe osoby (gości), które przypomniały jak ważną rolę spełnia klub dla osób, które nie mają jeszcze jasno sprecyzowanych wartości,celów i nie znają narzędzi które pozwalają skuteczniej kierować swoim życiem i czerpać z niego większą radość.

Obecny Zarząd (Piotr i Daniel), który rok pełni swoje funkcje (przy okazji dziękuję panom za wytrwałość i zaangażowanie) chciał podać się do dymisji, zastanawialiśmy się wspólnie nad dalszymi losami klubu.
Było nas 7 osób - i żadna (z różnych względów, głównie czasowych) nie chciała się podjąć prowadzenia klubu, ale nie chcieliśmy też z niego rezygnować.
Zaczęliśmy więc wspólnie zastanawiać się do czego potrzebny nam jest klub - by zdecydować co dalej.

Klub jest nam potrzebny

 • by spotykać się z ludźmi, z którymi dzielimy się wiedzą (dajemy i sami bierzemy)
 • jest miejscem gdzie możemy zaprosić i poznać osobiście  interesujących, znanych  ludzi.
 • jest miejscem spotkań z wyjątkowymi przyjaciółmi i okazją do 'naładowania akumulatorów'
 • możemy w nim testować pomysły warsztatowe
 • "sukces na co dzień" przypomina nam jak wyjątkowymi ludźmi jesteśmy i pomaga trzymać się zasady by skupiać się na tym co dla nas ważne
 • klub jest wylęgarnią pomysłów - czasem jest to inspiracja, a czasem różnego rodzaju wsparcie w jego realizacji
 • jest też ważny dla dalszych losów stowarzyszenia
 • jest także miejscem, gdzie nieco zagubione osoby które niekoniecznie dobrze czują się w narzuconych im rolach społecznych mogą odnaleźć swoją drogę i wyćwiczyć umiejętności komunikacyjne i organizacyjne potrzebne do jej realizacji.

  effective acne treatment accutane online insomnia medication zopiclone for sale online

Po takim podsumowaniu stało się jasne, że chcemy dalej rozwijać ten klub, pozostało pytanie jak to robić skutecznie. By klub żył i spełniał swoje funkcje potrzeba sporego zaangażowania - postanowiliśmy podzielić to zadanie między liderów tak, by łatwiej je było zrealizować.
Ustaliliśmy że wracamy do formuły klasycznych spotkań, które dają miejsce na stopniowe włączanie się do aktywnych działań, przełamywanie lęków przed publicznym występowaniem nowym osobom i dzielenie się wiedzą (poprzez mowy) doświadczonym liderom, oczywiście z możliwością różnych modyfikacji.
Podzieliliśmy się odpowiedzialnością za organizację i prowadzenie spotkań - każdy z liderów ma za zadanie zadbać o jeden z miesięcy (dwa spotkania), reszta zobowiązała się do wspierania wspólnych działań. Za koordynację całości i ewentualne zmiany odpowiada dotychczasowy prezydent Piotr Bojko.

Organizacja listopadowych spotkań to moje zadanie, w grudniu "rządzi" klubem Ania Kwiecińska, w styczniu Daniel Zarzycki, w lutym Paweł Łysiak, w marcu Martyna Kruszyńska, w kwietniu Michał Jerka.

Zapraszam już dziś na spotkania 9 i 23 listopada.
9 listopada planuję spotkanie pod hasłem "inspirująca książka".
Zapraszam wszystkich którzy kochają książki i chcą się 'podzielić' tym co warto przeczytać do przygotowania krótkich - (około 3 minut) mów zainspirowanych przeczytaną książką.

pozdrawiam
Jadwiga

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …