Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start O Akademii

O Stowarzyszeniu AMŻ

Drukuj PDF

Stowarzyszenie Akademia Mądrego Życia (AMŻ) powstało w 2005 roku jako organizacja kontynuująca społeczne działania zapoczątkowane w roku 1990 przez Tadeusza Niwińskiego. Założycielami stowarzyszenia zostali liderzy działający aktywnie w Klubach Sukcesu i absolwenci kursów Tadeusza Niwińskiego.

Działania AMŻ obejmują trzy główne kierunki:


1. Prowadzimy kursy które uczą przejmowania odpowiedzialności za własne życie, panowania nad emocjami, rozwiązywania konfliktów, stawiania i skutecznego realizowana celów, współpracy na zasadzie wygrana- wygrana.
Unikalne warsztaty systemu TeTa opracowane przez Tadeusza Niwińskiego prowadzone są osobiście przez autora i przygotowanych przez niego trenerów.


2. Zakładamy i prowadzimy Kluby Sukcesu, w których można ćwiczyć praktycznie umiejętności komunikacyjne, organizacyjne i przywódcze. Kluby działają społecznie, na demokratycznych zasadach i są poligonem, który kształci wszystkie niezbędne współczesnemu człowiekowi umiejętności społeczne.

Praca w klubie opiera się na sprawdzonej w kilkunastoletniej praktyce koncepcji opracowanej w książce Tadeusza Niwińskiego Kluby Sukcesu TeTa w XXI wieku. (starsza wersja "TY" dostępna w Internecie)

3. Dzielimy się wiedzą poprzez: publikacje (książki, artykuły), prowadzimy ożywioną działalność w Internecie (blogi, grupy dyskusyjneczaty), organizujemy spotkania, dyskusje, debaty na ważne tematy.


Stowarzyszenie Zarządzane jest przez kilkuosobową Radę Liderów z różnych miast Polski. Do komunikacji używamy narzędzi Internetowych co umożliwia efektywne wykorzystanie czasu i ułatwia przygotowywanie dokumentacji.

Większość naszych działań opiera się na pracy społecznej członków Akademii i życzliwym wsparciu różnych osób i instytucji. Niezbędne środki finansowe pozyskujemy ze składek członkowskich, darowizn, oraz własnej działalności gospodarczej (warsztaty). Więcej o naszych działaniach można poczytać w corocznych sprawozdaniach.

modafinil achat en France tramadol ixprim ordonnance en ligne

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …