Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Szkolenia Opinie ABC 2009 i 2010 - prowadzący Jadwiga Borkiet

ABC 2009 i 2010 - prowadzący Jadwiga Borkiet

Email Drukuj PDF

Warszawa 2010

1. Piszę na gorąco po pierwszych takich warsztatach w jakich uczestniczyłem. Pierwsze wielkie odczucie to radość, że udało mi się zorganizować niesamowitą zabawę i frajdę, przede wszystkim dla siebie... oraz innych. Naprawdę trudno opisać wrażenia po warsztacie, bo każdy z nas, jak wynikało z rozmów kuluarowych wyniósł coś dla siebie, dokładnie to czego oczekiwał. Jadwiga to niesamowicie doświadczony i dynamiczny trener, ale przede wszystkim bardzo życzliwa i ciepła osoba. W trakcie warsztatów dało się odczuć z jakim zaangażowaniem pracowała z grupą. Moje osobiste odkrycie z warsztatów to głębokie przekonanie, że żyję zgodnie z własnymi wartościami - od teraz mogę żyć nie tylko intuicyjnie ale także świadomie. Realizacja marzeń i celów w harmonii z własnymi wartościami to naprawdę piękne przeżycie.  Podczas rozmów kuluarowych dyskutowaliśmy o współdziałaniu, także o Programie Partnerskim Akademii Mądrego Życia "Kupon AMŻ", który jest doskonałym przykładem jak można współdziałać aby każda ze stron wygrała (zasada win - win).

2. Warsztaty w których uczestniczyłam w miniony weekend stały sie punktem przełomowym w moim życiu.Pozwoliły mi nakreślić i rozpocząć realizację celów jakie przede mną stoją. Dodały tak silnej motywacji i mobilizacji.Ciepło i serdeczność oraz cenne wskazówki Jadwigi ukazały się bogata księga poznawania własnego wnętrza.  Dziękuje wszystkim uczestnikom za poznanie tak wspanialych ludzi, dzieki ktorym nauczylam sie wspolparcowac i bawic zarazem.

Spojrzałam z całkiem innej perspektywy na to, jak mogę szczęśliwie przeżyć zycie zgodnie z wlasnymi wartosciami oraz jak sie z nimi dzielić wokół.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuje za wszystko.
Nowa Ania:) 

 

Łódź 2009

1. Super warsztat, wspaniała atmosfera, elementy dramy - rewelacja. Szkoda że czas tak szybko mija. Świetne prowadzenie dyskusji. Twój entuzjazm i zapał udzieliły się uczestnikom. Nie mogę doczekać się następnych warsztatów.

2. Bardzo dziękuję za zajęcia. Atmosfera w grupie była przemiła, sprzyjająca poczuciu bezpieczeństwa i swobodzie wypowiedzi. Różnorodność ćwiczeń sprzyjała różnorodności myślenia. Z pewnością przyjdę na następne zajęcia. A teraz wracam do domu z głową pełną refleksji :-) .

3. Podobała mi się forma zajęć. Drama to świetna metoda na wyłanianie różnych myśli, które tkwią gdzieś w głębi każdego z nas. Bardzo się cieszę że mogłam dziś w tych warsztatach uczestniczyć. Wiele mi one dały w takim wewnętrznym pojmowaniu siebie samej. Można by rzec, że lepiej siebie zrozumiałam.

4. Czuję się usatysfakcjonowana. Moje oczekiwania względem dzisiejszych zajęć zostały spełnione.

5. Trafnie dobrane ćwiczenia, pobudzające do myślenia, tworzące spójną całość. Kultura osobista i zaangażowanie prowadzącej

Stworzenie atmosfery sprzyjającej otwartości. Przydałyby się dłuższe przerwy w trakcie zajęć.

6. Uważam zajęcia za udane. Pani prowadząca jest profesjonalistką w swojej dziedzinie. Już czekam na kolejne spotkanie.

7. Świetne ćwiczenia na integrację grupy. Atmosfera życzliwości dająca poczucie bezpieczeństwa. Ćwiczenia inspirujące do ciekawych przemyśleń. Ja w scenkach odgrywanych zauważyłam (do czego się nie przyznałam w grupie gdy omawialiśmy) poczucie winy, poczucie "niezasługiwania" gdy ktoś coś robi dla mnie.
Odkrycie Eureka! - mówić o tym czego potrzebuję, doceniać ile ja daję innym.

8. - Nigdy dość zwracania uwagi o mówieniu od własnego "ja" o swoich uczuciach.
- szansa poznania dramowych technik pracy z problemami
- warsztaty przyciągaj fenomenalnych ludzi - ciekawych, wrażliwych, otwartych, twórczych, inteligentnych
- niedosyt przyjrzenia się wpływowi przekonań na nasze życie, ale bez wątpienia inspiracja do uważności na temat własnych przekonań

9. Najbardziej podobała mi się atmosfera otwartości i zachęcania do otwartości. Czułam się bezpiecznie. Ćwiczenia dramowe zachęcają do kreatywności. I jak zwykle za szybko mija czas.

10. Zajęcia mają bardzo ciekawą formę, aktywizują wszystkich uczestników, można bez skrępowania odnaleźć się w grupie. Zarówno prowadzący, jak i grupa stwarzają poczucie bezpieczeństwa sprzyjające wyrażaniu siebie.

11. Psychodrama była cudowna. Siła leży w zrozumieniu i wyrozumiałości. Jak dla mnie za krótki warsztat.

12. Bardzo podobało mi się odgrywanie scenek. Można skonfrontować się z różnymi emocjami w bardziej "przystępnej" formie. Co najważniejsze można rozmawiać o emocjach wśród ludzi otwartych, pragnących rozwoju osobistego.

13. Ciekawa forma warsztatów, dobrze zbudowane od początku do końca. Z każdej odgrywanej scenki mogłam dużo dla siebie wyciągnąć. Nie nudziłam się ani przez chwilę, miło i twórczo spędziłam czas.

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …