Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kurs liderów

Email Drukuj PDF

W ilu procentach czujesz się wolny?
Innymi słowy na ile % czujesz się architektem własnej przyszłości?
Takim pytaniem Tadeusz Niwiński rozpoczyna Kurs Liderów.


Tadeusz Niwiński to doświadczony trener, autor 5 książek, z których pierwsza "JA" polecana jest na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Jeden z uczestników ubiegłorocznego kursu "Diamentowe JA" Piotr Michalak, napisał w swoim blogu, że był to najlepszy kurs w jego życiu, lepszy niż warsztaty legendarnego Briana Tracy (http://blog.ententa.pl/index.php?cat=4&id=35). Większość uczestników Kursu Liderów uważa ten kurs za przełomowy moment w swoim życiu.

W ilu procentach Ty czujesz się wolny i odpowiedzialny za swoje życie?

Różne bywają odpowiedzi uczestników kursu. Z reguły wahają się między 20 a 70%. Raz zdarzyło się że jedna uczestniczka odpowiedziała, że czuje się wolna tylko w 3%. Jej życie było wiernym odzwierciedleniem tego przekonania. Dwa nieudane związki które przyniosły jej wiele cierpienia, trudna sytuacja materialna i coraz większe problemy z nastoletnią córką.
Nawet w pracy, w której mogła się pochwalić sukcesami czuła się zmuszana do przyjmowania obowiązków, których nie chcieli podjąć się inni. Inni uczestnicy którzy w większym stopniu czuli się wolni z reguły w kilku dziedzinach życia odnosili sukcesy, ale w jednym czy dwóch obszarach - najczęściej związanych z życiem prywatnym - czuli się bezradni.

prednisone online pharmacy over the counter

Kurs Liderów to intensywne - 15 dniowe warsztaty zaprojektowane w ten sposób, by uczestnicy zrozumieli jak mogą przejąć odpowiedzialność za własne życie - bez szukania usprawiedliwień i wykrętów. Każdy z nas nosi ze sobą plecak pełen skrupulatnie gromadzonych "krzywd" które nie pozwalają skupić się na szukaniu rozwiązań.
Pierwszy etap Kursu Liderów to uczenie się, jak zrzucić ten plecak i co robić by znów go nie napełniać.

Kiedy poczujemy że jesteśmy wolni i NIEZALEŻNI i możemy sami decydować o wszystkim w naszym życiu, czas na przejście do kolejnego etapu - który nosi nazwę WSPÓŁZALEŻNOŚĆ.

Czy jesteś zadowolony z relacji jakie masz ze współpracownikami?
Czy członkowie Twojej rodziny mówią swobodnie o swoich uczuciach, planach, marzeniach, czy dzielą się sprawiedliwie obowiązkami?
Czy masz przyjaciół na których możesz liczyć?
Czy czerpiesz satysfakcję z kontaktów z ludźmi którymi się otaczasz?

Jeśli któreś z tych relacji są dla ciebie raczej źródłem stresów i cierpienia niż satysfakcji specjalnie zaprojektowane ćwiczenia i wieloletnie doświadczenie trenera pomogą Ci zrozumieć, dlaczego tak jest i co możesz zrobić by to zmienić. Ta część kursu to przede wszystkim różnego rodzaju gry zespołowe, które pomagają poznać przekonania jakimi kierują się różni ludzie i ich konsekwencje.

Trzecia część Kursu Liderów to poszukiwanie własnej MISJI ŻYCIOWEJ.
Każdy z nas ma jakąś własną Misję - coś do czego ma talent i co może nadać głęboki sens jego życiu. To nie musi być zbawianie świata, nawracanie wiernych czy przełomowe odkrycia naukowe. Misją może być stworzenie domu pełnego ciepła i rodzinnej harmonii, doskonałe wykonywanie pracy którą kochamy i która przynosi pożytek innym, robienie czegoś wartościowego dla lokalnej społeczności, pokazywanie piękna poprzez sztukę ...
Odnalezienie tej unikalnej - naszej własnej Misji to szansa na spełnione i pełne radości życie. Często jest bardzo blisko - trzeba tylko umieć ją dostrzec i zrozumieć dlaczego jest dla nas tak ważna.

Czy warto ukończyć taki Kurs?
Uczestniczka o której wspomniałam na początku znalazła Miłość swego życia i razem realizują wspólne marzenia o tańcach, podróżach, domu. Ma bardzo dobre kontakty z córką, która także uwierzyła, że może realizować swoje marzenia. Spełnia się w pracy którą kocha. Gdy ją poznałam uważała, że może nie zasługuje na lepsze życie. Teraz jest dumna z tego kim jest i z nadzieją patrzy w przyszłość. To nie było łatwe. Kosztowało ją 3 lata systematycznej pracy nad sobą.

Jednym z celów jakie stawiamy przed sobą na Kursie Liderów jest przygotowanie uczestników do założenia i prowadzenia Klubu Mądrego Życia. Kurs jest bardzo silną inspiracją, ale do wprowadzenia w życie tego co postanawiamy na kursie potrzebna jest wytrwałość i systematyczna praca w życzliwej atmosferze. Właśnie temu służą Kluby które tworzą członkowie Stowarzyszenia - pomagając sobie i jednocześnie pomagając innym zainteresowanym własnym rozwojem.

Większość absolwentów Kursu Liderów to członkowie naszego Stowarzyszenia. Chcą uczestniczyć w propagowaniu wiedzy która im samym pomogła odnaleźć spokój i radość życia. Rozwijają Kluby, wspierają nasze działania w Internecie.

Zapraszamy - dołącz do nas.

Prowadzący:
Kurs prowadzony jest osobiście przez Tadeusza Niwińskiego podczas jego pobytu w Polsce lub przez certyfikowanych przez niego trenerów Akademii.

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …