Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nasz Sukces

Email Drukuj PDF

To dwudniowy kurs poświęcony układom międzyludzkim: w pracy, w domu, wśród przyjaciół i znajomych. Dotyczy sztuki komunikacji, technik negocjacji, umiejętności przekonywania i wywierania wpływu oraz przejmowania roli lidera. Przedstawia współdziałanie jako wyższy etap niezależności.

 

Korzyści dla uczestników:
1. Zrozumienie na czym polega samouznanie oparte na celowym rozwijaniu zdolności współżycia opartych o prawość i uczciwość.
2. Zrozumienie na czym polega asertywność i jakie znaczenie ma umiejętność konstruktywnego wyrażania swoich opinii, uczuć, emocji.
3. Zrozumienie na czym polega zjawisko trójkąta winy, poznanie źródeł manipulacji, negatywnych emocji i mechanizmów niszczących związki.
4. Poznanie technik, które pozwalają zapanować nad swoimi emocjami i świadomie wybierać reakcje w każdej sytuacji, niezależnie od okoliczności.
5. Zrozumienie od czego zależy efektywna praca zespołu, satysfakcja i zaangażowanie jego uczestników.
6. Poznanie podstaw sztuki rozwiązywania konfliktów.
7. Poznanie podstawowych zasad udanych związków i recepty na wychowanie zdrowych, szczęśliwych i dobrze przygotowanych do samodzielnego życia dzieci.

Metoda:
Kurs "Nasz sukces" oparty jest głównie na ćwiczeniach w grupach, grach i zabawach podczas których można zaobserwować schematy myślenia i reagowania uczestników. Dostarcza wiele technik i koncepcji, które mogą być natychmiast praktycznie wypróbowane i wprowadzone w życie. Inspiruje do myślenia na temat sensu współdziałania i praktycznych możliwości jego zastosowania w konkretnych sytuacjach życiowych. Warsztaty łączą w sobie inspirujące ćwiczenia, rozwiązywanie kreatywnych zadań oraz dyskusje, wymianę i analizę doświadczeń w bezpiecznej i życzliwej atmosferze.

Informacje dodatkowe:
By jak najwięcej skorzystać z udziału w warsztatach wskazany jest wcześniejszy udział w warsztatach Mój Sukces i zapoznanie się z książką "JA" Tadeusza Niwińskiego.

~* Warsztaty objęte są gwarancją 100% satysfakcji! *~

Osoby które uznają, że warsztat nie spełnił ich oczekiwań i poinformują o tym organizatora przed jego zakończeniem otrzymają zwrot pełnej opłaty za kurs.

Prowadzący:
Kurs prowadzony jest osobiście przez Tadeusza Niwińskiego podczas jego pobytu w Polsce lub przez certyfikowanych przez niego trenerów Akademii.

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …