Akademia Mądrego Życia

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Diamentowe JA

Email Drukuj PDF

To intensywne, 4-dniowe warsztaty przeznaczone dla wyższej kadry kierowniczej oraz osób, które osiągnęły sukces zawodowy, naukowy, artystyczny lub polityczny i chcą odnaleźć brakujące ogniwo do pełnego zadowolenia z życia. Są okazją do spojrzenia z dystansu na to co robimy i znalezienia nowych, bardziej skutecznych metod działania.


Warsztaty koncentrują się na zjawisku samorealizacji oraz technikach skutecznego działania i współpracy. W atmosferze bezpośredniości, akceptacji i zrozumienia, uczestnicy są w stanie odkrywać swoje prawdziwe JA, odkrywać jak cieszyć się życiem mimo przeciwności losu, jak wyrażać swoje potrzeby i być asertywnym w praktyce oraz jak realizować się w tym jedynym i bezcennym życiu.

Korzyści dla uczestników:

 • Lepsze zrozumienie siebie i schematów myślenia które determinują nasze reakcje, odkrycie barier, które powstrzymują nas przed pełnym wykorzystaniem swoich możliwości
 • Zaplanowanie lub weryfikacja najważniejszych celów życiowych
 • Odkrycie odpowiedzi na istotne pytania dotyczące bieżącej sytuacji życiowej
 • Poznanie na czym polega tajemnica skutecznego działania i zjawiska uniesienia
 • Okazja do przećwiczenia umiejętności skutecznego mówcy i lidera.
 • Zrozumienie na czym polega asertywność i poznanie sposobów konstruktywnego wyrażania swoich opinii, uczuć, emocji.
 • Zrozumienie na czym polega zjawisko trójkąta winy, poznanie źródeł manipulacji, negatywnych emocji i mechanizmów niszczących związki.
 • Poznanie technik, które pozwalają zapanować nad swoimi emocjami i świadomie wybierać reakcje w każdej sytuacji, niezależnie od okoliczności.
 • Zrozumienie od czego zależy efektywna praca zespołu, satysfakcja i zaangażowanie uczestników.
 • Poznanie podstaw sztuki rozwiązywania konfliktów i łatwiejsze znajdowanie rozwiązań nawet w sytuacjach wyglądających na bardzo trudne.
 • Większe zadowolenie z życia, większa miłość i mądrzejsze traktowaniem dzieci oraz najbliższych osób
 • Poznanie ciekawych, wrażliwych,otwartych, twórczych i inteligentnych ludzi.

http://stop-infections.net

Metoda:
Większą część Diamentowego JA stanowią ćwiczenia w grupach 2-4 osobowych oparte na unikalnym Systemie TeTa oraz gry i zabawy, które pozwalają przeżyć emocjonalnie (i dzięki temu lepiej zrozumieć) schematy własnych reakcji i postępowanie innych uczestników kursu. Ćwiczenia koncentrują się na indywidualnym rozwoju osobowości oraz pobudzają do myślenia na temat sensu współdziałania i praktycznych możliwości jego zastosowania w konkretnych sytuacjach życiowych.Prowokują do spojrzenia na swoje aktualne życie głębiej niż zwykle i w perspektywie dostrzegania tego co pozytywne, zadawania sobie pytania "co jest jeszcze do zrobienia?" zamiast grzebania się w przeszłości i szukania winnych.
Mimo dużej intymności, ćwiczenia nie wymagają dyskutowania z kimkolwiek swoich problemów, pozwalając jednocześnie na pełne wykorzystanie dynamiki pracy w małych zespołach do znalezienia rozwiązań dotyczących swoich konkretnych sytuacji życiowych.

Warsztaty zaprojektowane są jako inspirujące przeżycie pozwalające opanować wiedzę niezbędną do efektywnego i skutecznego działania we współczesnym społeczeństwie, firmie, rodzinie, partnerstwie.

Informacje dodatkowe:
Diamentowe JA oferowane jest osobom o dużej indywidualności, które już osiągnęły pewien sukces w życiu. Warsztaty prowadzone są w oparciu o założenie, że podstawowe potrzeby w hierarchii Maslowa (przetrwania, bezpieczeństwa i przynależności) są w dużym stopniu zaspokojone w życiu poszczególnych uczestników i można skoncentrować się na zjawisku samouznania oraz potrzebie samorealizacji.
Uwzględnione są również dwie niezwykle ważne w życiu osób - "diamentów" potrzeby emocjonalne: potrzeba piękna i potrzeba prawdy.

Zajęcia prowadzone są zawsze w atmosferze ciepła, otwartości i szacunku dla indywidualności uczestników. Autentyczne przykłady z życia twórcy Diamentowego JA - Tadeusza Niwińskiego oraz duża dawka humoru powodują, że wiele wiedzy teoretycznej przekazywanej jest w "niewidzialny" sposób, w trakcie procesu wyglądającego na wesołą i beztroską zabawę. Istotne emocje pojawiają się w sposób kontrolowany. Niezależnie od temperamentu, każdy uczestnik ma okazję do aktywnego udziału we wszystkich przerabianych ćwiczeniach.

~* Warsztaty objęte są gwarancją 100% satysfakcji! *~

Osoby które uznają, że warsztat nie spełnił ich oczekiwań i poinformują o tym organizatora przed jego zakończeniem otrzymają zwrot pełnej opłaty za kurs.

Prowadzący:
Kurs prowadzony jest osobiście przez Tadeusza Niwińskiego podczas jego pobytu w Polsce lub przez certyfikowanych przez niego trenerów Akademii.

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …