Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kurs Miłości

Email Drukuj PDF

Kurs adresowany dla par, małżeństw oraz dla osób, które szukają partnera i mają zamiar wejść w związek partnerski. Ten dwudniowy kurs dotyczy układów międzyludzkich w partnerstwie. Przeznaczony jest dla osób, które chcą nauczyć się lepszych metod współżycia. Uczy sztuki komunikacji, technik negocjacji, asertywności i wywierania wpływu. Podaje techniki rozwiązywania konfliktów. Wyjaśnia zjawisko trójkąta winy. Uczy sztuki współżycia, doboru przyjaciół, a także wychowania zdrowych i szczęśliwych dzieci.

Tajemnice zgodnego partnerstwa i rodziny prezentowane w tym kursie to nie tylko teoria, ale także autentyczne doświadczenia osobiste z ponad 40 lat udanego związku małżeńskiego autora i prowadzącego ten kurs.

Kurs koncentruje się na zmianach, jakie każdy z uczestników może praktycznie dokonać we własnym życiu. Dotyczy to przede wszystkim samouznania - koncepcji, która jest kluczem rozwoju człowieka. Dobry związek wcale nie jest czymś naturalnym, jest bardziej tworem intelektu niż biologii. Udane i szczęśliwe parterstwo wymaga wiedzy, której ten kurs dostacza.

Olbrzymi rozwój techniki, jaki nastąpił w ostatnich kilkunastu latach powoduje również konieczność przedefiniowania naszego stosunku do ludzi, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Wiele problemów, jakie mamy w życiu, ma źródło w stosunkach międzyludzkich, czyli w kontaktach z ludźmi, szczególnie tymi bliżej z nami związanymi: rodziną, szefami, podwładnymi, przyjaciółmi, znajomymi i nieznajomymi. Z drugiej strony - o naszym powodzeniu życiowym, sukcesie i zadowoleniu decyduje przede wszystkim umiejętność (lub nieumiejętność) postępowania z ludźmi.

Udane przyjaźnie, szczęśliwe małżeństwa, kochające się rodziny nie są przypadkiem. Nasz sukces w stosunkach z ludźmi to rezultat świadomego poznawania i stosowania praw dotyczących funkcjonowania społeczeństwa, a także wiedzy na temat zasad działania ludzkiego umysłu - siedziby myśli, uczuć i emocji. Udane życie jest wynikiem pracy nad własną umiejętnością postępowania z otaczającymi nas ludźmi. Umiejętności tej nigdy nie może być za wiele.

Metoda:d
Kurs oparty jest głównie na ćwiczeniach w grupach 2-4 osobowych. Część teoretyczna zawarta jest w dużej mierze w książce MY. Kurs dostarcza wiele technik i koncepcji, które mogą być natychmiast praktycznie wypróbowane i wprowadzone w życie (nawet nim kurs dobiegnie końca).

Kurs zaprojektowany jest również jako inspiracja do próbowania nowych metod, dzięki którym każdy z uczestników może systematycznie polepszać swoje stosunki z innymi i funkcjonowanie na co dzień.

Program:

Programu kursu koncentruje się na koncepcji współdziania i zasadzie "win-win" (podwójna wygrana) opartych na dojrzałym samouznaniu.


Dzień 1: "Natura kobiety"

Wprowadzenie.

Na czym polega udany związek, jak się go tworzy i pielęgnuje.

Dobre i złe strony związków.

Akceptacja i samoakceptacja.

Mity dotyczące asertywności.

Własne prawo do amorealizacji a współdziałanie.

Samouznanie i jego kluczowa rola w partnerstwie.

Jak skutecznie być razem (w życiu prywatnym i zawodowym).

Celowość w związkach.

Recepta na idealny związek.

Miłość a seks.

Podstawowe zasady wychowywania dzieci.

 

Dzień 2: "Natura mężczyzny"

Sztuka komunikacji i negocjacji.

Techniki wywierania wpływu.

Techniki rozwiązywania konfliktów.

Partnerstwo, przyjaźń, miłość.

Odpowiedzialność.

Zasady porozumiewania się.

Rola internetu w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

Seks bez miłości.

Pielęgnowanie miłości i erotyzmu.

Trójkąt winy.

Taniec 30 kroków"

Sens życia.

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …