Akademia Mądrego Życia

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Warsztaty ABC

Email Drukuj PDF

ABC Mądrego Życia to cykl wykładów połączonych z warsztatami, podczas których można lepiej zrozumieć siebie. Warsztaty przygotowane zostały przez Tadeusza Niwińskiego, cenionego trenera, który od 20 lat popularyzuje w Polsce wiedzę na temat mądrego życia. Prowadzone są przez trenerów Akademii Mądrego Życia, którzy przekazywaną wiedzę wzbogacają przykładami opartymi na własnych doświadczeniach.

 

Korzyści dla uczestników:

 • lepsze poznanie siebie, swoich przekonań i możliwości,
 • pozbycie się samoograniczających przekonań "nie potrafię", "to nie dla mnie", "inni są ode mnie lepsi",
 • odkrywanie jakie mamy talenty i jak je wykorzystać,
 • nauka panowania nad emocjami,
 • lepsze radzenie sobie w stresujących sytuacjach,
 • poprawienie relacji z ważnymi dla nas ludźmi,
 • zaplanowanie jak kierować swoim życiem i realizować własne marzenia,
 • zrozumienie jak odnaleźć radość w partnerstwie, przyjaźni, pracy, wychowywaniu dzieci i realizowaniu własnych pasji,
 • poznanie ludzi, którzy mogą być dla nas wsparciem w realizacji naszych marzeń

Cykl składa się z 4 części, które mogą być łączone (po dwa w module jednodniowym lub wszystkie cztery w module dwudniowym) lub stanowić odrębny, kilkugodzinny warsztat.

Część I - Szczęście Zaczyna się od Zrozumienia
Podczas tych warsztatów skupiamy się na prawach, które rządzą naszym umysłem i tym, jak praktycznie można je wykorzystać by działały dla nas, a nie przeciw nam.
Podobnie jak prawo ciążenia może nas zabić, jeśli je zlekceważymy spacerując po krawędzi dachu, lub wynieść w przestworza - jeśli umiejętnie wykorzysta się jego znajomość, tak samo jest z prawami, które mają wpływ na naszą psychikę, podświadomość. Mogą działać przeciwko nam lub dla nas. Mają wpływ na każdą dziedzinę naszego życia - dlatego warto
je poznać i nauczyć się jak je wykorzystywać.

Część II - Skąd czerpać siłę i energię do działania?
Wiele wspaniałych pomysłów umiera w zarodku - bo brakuje nam wiary w to, że potrafimy je zrealizować, wytrwałości, umiejętności radzenia sobie z problemami, ze stresem, zniechęceniem.
W każdym z nas drzemią olbrzymie pokłady energii i entuzjazmu - tylko niewiele osób potrafi do nich dotrzeć wtedy, kiedy jest im to potrzebne. Pozwalamy także okradać się z zasobów energii przez różnego rodzaju "wampiry emocjonalne".
Podczas tych warsztatów można dowiedzieć się gdzie i jak szukać siły i wsparcia - w sobie i we własnym otoczeniu.

Część III - Co jest potrzebne do realizacji marzeń?
Każdy z nas jako dziecko miał wiele wspaniałych marzeń. Potem, w prozie życia często o nich zapominamy, taktując je jako nierealne dziecinne mrzonki. Ale życie bez marzeń traci cały blask, a marzenia z dzieciństwa często są wskazówką, w jakim kierunku podążać by nasze życie było szczęśliwe i spełnione.
W trakcie tych warsztatów odkrywamy na nowo magię i moc marzeń, a także dowiadujemy się, jak zamieniać je w cele, które mają szanse realizacji.

Część IV - Radość na co dzień
Wielu z nas snuje plany o tym, jak będzie cieszyć się życiem kiedy skończy szkołę, pozna wymarzonego partnera, dostanie wspaniałą pracę, wychowa dzieci, przejdzie na emeryturę... A życie upływa dzień za dniem i nie wiadomo co nam przyniesie jutro. Prawda jest taka, że każdy z etapów naszego życia ma swoje blaski i cienie i nie ma co czekać, że kiedyś będzie lepiej - warto zadbać o to, by jak najwięcej radości gościło w naszym życiu już dziś.
O tym, co daje nam nie tylko radość, ale także poczucie spełnienia i spokój wewnętrzny, są właśnie te warsztaty. Zrozumienie tego, co w życiu jest naprawdę ważne pozwala cieszyć się nim na co dzień, z pogodą ducha radzić sobie z przeciwnościami losu i z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Metoda:
Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem zróżnicowanych ćwiczeń indywidualnych i grupowych. Warsztaty łączą w sobie elementy dyskusji, wymiany i analizy doświadczeń, rozwiązywania kreatywnych zadań oraz wchodzenie w role.

Informacje dodatkowe:
By jak najwięcej skorzystać z udziału w warsztatach wskazane jest wcześniejsze zapoznanie się z książka "JA" Tadeusza Niwińskiego.

~* Warsztaty objęte są gwarancją 100% satysfakcji! *~

Osoby które uznają, że warsztat nie spełnił ich oczekiwań i poinformują o tym organizatora przed jego zakończeniem otrzymają zwrot pełnej opłaty za kurs.

Prowadzący:
Kurs prowadzony jest osobiście przez Tadeusza Niwińskiego podczas jego pobytu w Polsce lub przez certyfikowanych przez niego trenerów Akademii.

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …