Akademia Mądrego Życia

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Start Wieści z blogów Wanda Kowalska
Wieści z naszych blogów
fakty.interia.pl
fakty.interia.pl - Serwis informacyjny

fakty.interia.pl
 • Troje posłów PO weszło z kontrolą do Ministerstwa Finansów

  Troje posłów PO weszło z kontrolą do Ministerstwa FinansówTroje posłów PO weszło w czwartek rano z kontrolą poselską do ministerstwa finansów. "Rozpoczynamy kontrolę poselską w Ministerstwie Finansów w związku z działalnością Marka Chrzanowskiego i osób z nim powiązanych" - poinformował poseł PO Cezary Tomczyk.
 • Katarzyna Lubnauer o sprawie KNF: To jest druga afera Rywina

  Katarzyna Lubnauer o sprawie KNF: To jest druga afera Rywina "Mam wrażenie, że koterie partyjne z PiS rozwalą to państwo. Kto ma nadzorować tę sprawę? (…) Prokurator Ziobro? Nie można być sędzią w swojej sprawie" - mówi szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, pytana o aferę z Komisją Nadzoru Finansowego. Jak dodaje gość Porannej rozmowy w RMF FM, powinna powstać komisja śledcza, na czele której powinien stanąć polityk z opozycji. "To jest druga afera Rywina" - podkreśla.
 • Kosiniak-Kamysz: Nie ma problemu, by wchodzić w koalicję z PiS

  Kosiniak-Kamysz: Nie ma problemu, by wchodzić w koalicję z PiSPrezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nie widzi problemu, by przedstawiciele jego partii wchodzili w koalicję z członkami PiS na poziomie powiatów. Gość radiowej Trójki przekonywał, by nie przenosić tam politycznych sporów z poziomu centralnego.
 • Bomba w Głogowie. Ewakuacja około trzech tys. osób

  Bomba w Głogowie. Ewakuacja około trzech tys. osóbOkoło trzech tysięcy osób musi opuścić swoje mieszkania, miejsca pracy i szkoły na czas usuwania bomby lotniczej z czasów II wojny światowej. W środę znaleziono ją podczas prac remontowych w centrum Głogowa.
 • Pitera: Śledztwo prokuratury w sprawie KNF nie wystarczy

  Pitera: Śledztwo prokuratury w sprawie KNF nie wystarczy- Komisja śledcza w sprawie KNF jest niezbędna, ponieważ wyjaśnia udział w tej aferze polityków. Prokuratura jest trochę od czegoś innego. Śledztwo, które wszczął w sprawie KNF prokurator generalny Zbigniew Ziobro, nie gwarantuje, że wszystko, co dotyczy polityków PiS, zostanie w wystarczający sposób wyjaśnione - mówi Julia Pitera, europosłanka PO, była szefowa polskiego oddziału Transparency International w wywiadzie z Agnieszką Maj z Interii.

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …