Akademia Mądrego Życia

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Start Wieści z blogów Wanda Kowalska
Wieści z naszych blogów
fakty.interia.pl
fakty.interia.pl - Serwis informacyjny

fakty.interia.pl
 • Ukraina ogłosiła sankcje wobec agencji RIA-Nowosti i innych mediów z Rosji

  Rosyjska agencja prasowa RIA-Nowosti, szereg innych mediów z Rosji, w tym państwowych oraz dziennikarze znaleźli się na liście sankcji opublikowanej w czwartek przez administrację prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.
 • Nadzwyczajne spotkanie w Korei Południowej po decyzji Trumpa

  Nadzwyczajne spotkanie w Korei Południowej po decyzji TrumpaPrezydent Korei Południowej Mun Dze In spotkał się w czwartek ze swoimi doradcami ds. bezpieczeństwa i innymi współpracownikami w związku z odwołaniem przez amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa szczytu z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.
 • Niedźwiedzie na śmietnikach i cmentarzach. Co robić, by nie narazić się na kontakt z drapieżnikiem?

  Niedźwiedzie na śmietnikach i cmentarzach. Co robić, by nie narazić się na kontakt z drapieżnikiem?Niedźwiedzie coraz śmielej zapuszczają się w pobliże ludzkich siedzib. Można je spotkać już nie tylko na tatrzańskich szlakach. W ostatnich dniach widziano je także pod Babią Górą, koło Krościenka, a nawet niedaleko Myślenic. Na Słowacji mają większy problem. Niedźwiedzie upodobały sobie bowiem tamtejsze cmentarze. Niszczą tablice, ogrodzenia i jadają znicze. Najbardziej smakują im te olejowe, dlatego władze miasta Wysokie Tatry apelują, by takich nie stawiać na nagrobkach. Co w takim razie robić, by nie narazić się na bezpośredni kontakt z...
 • ​Prezydent w Śremie: Tu germanizacja się nie udała

  ​Prezydent w Śremie: Tu germanizacja się nie udała"Tu germanizacja, m.in. dzięki działalności lokalnych społeczników i ich pracy organicznej, się nie udała" - powiedział w czwartek w Śremie prezydent Andrzej Duda, dziękując mieszkańcom za wkład ich regionu w niepodległość Polski i obchody stulecia jej odzyskania.
 • Mapa wyjścia wojsk sowieckich z Polski w zbiorach Muzeum Historii Polski

  Mapa wyjścia wojsk sowieckich z Polski w zbiorach Muzeum Historii PolskiDo zbiorów Muzeum Historii Polski w Warszawie trafiła mapa wyjścia wojsk sowieckich z Polski w latach 1992-1993. Są na niej oznaczone miejsca stacjonowania jednostek rosyjskich i potencjalne trasy komunikacyjne. "Mapa ma duże znaczenie dla naszej historii, pokazuje ona proces, który trwał dwa lata, od momentu, gdy zostały podjęte negocjacje, aż do opuszczenia Polski przez ostatniego żołnierza rosyjskiego" - mówi dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …