Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Wydarzenia
Wydarzenia

Kaukaskie Inspiracje – droga do długowieczności

Email Drukuj PDF

9 stycznia zapraszamy do ŁDK  na spotkanie z naszymi gośćmi Anną Janicką Galant i Arturem Bińkowskim z serwisu Oblicza Gruzji (http://ObliczaGruzji.monomit.pl):, którzy opowiedzą o swoich pasjonujących podróżach i podzielą się z nami doświadczeniami z których warto czerpać inspiracje.

Ludy Kaukazu jeszcze do niedawna słynęły z diety i stylu życia predestynującego do długowieczności. Przy czym owa długowieczność była związana zarówno z aktywnością umysłową, jak i fizyczną.  Śmierć stanowiła „przejście”, a nie długą, powolną, bezradną męczarnię po równie długiej „wegetacji” w przewlekłych chorobach. W miarę przenikania zachodniego stylu życia i „zachodniej cywilizacji” ten świat odchodzi w niepamięć. Apteki, przetworzona żywność i pośpiech zmieniają życie kaukaskich górali. Jednakże nadal są enklawy, w których możemy się uczyć i warto to uczynić dla samego siebie.

„Ja często zadaję sobie pytanie – dlaczego nasze życie zrobiło się takie złożone, że teraz u wielu na pierwszym miejscu stoi praca a na drugim ludzie. Przecież powinno być odwrotnie!” - ze wspomnień Timura Wanaczy (117 lat, tancerz w zespole folklorystycznym).

Podczas naszego spotkania opowiemy o prostocie, która jest w zasięgu ręki każdego z nas. O kaukaskim przekonaniu, że „długowieczność zaczyna się w dzieciństwie”. O diecie pełnej pożytecznych bakterii, dzikich roślin, smacznych owoców i warzyw, chleba i sera, które smakują i… leczą.

schlaftabletten-rezeptfrei zopiclon online schlaftabletten-rezeptfrei zolpidem online

Dwuletnia wyprawa do Gruzji i wiele lat zachwycenia Kaukazem zachęciło nas do poszukania swojej drogi w konsumpcyjnej dżungli.  Pasja tropienia roślin i własne wędrowanie poszerzone solidną nauką i eksperymentami pchnęły nas w ścieżkę „wolniej”, „samodzielniej”, „dziko”, w konsekwencji czego zamieniliśmy „przetworzone” na „TWORZONE”. Ten proces kreacji dotknął nie tylko naszej kuchni, ale całokształtu naszego życia – doprowadził do tego, że większość półek sklepowych omijamy a drogerie i apteki stały się nam zbędne. Zakupy ograniczyliśmy jedynie do półproduktów a lasy, łąki i zarośla stały się naszym bazarem natury, w którym zamiast pieniędzmi płacimy własnym czasem, zaangażowaniem, uważnością i cierpliwością.

 

Audycja w Radio Łódź.

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej, która odbyła się w Radio Łódź w dniu 08.01.2014.

***

https://soundcloud.com/userjadwiga/audycja-w-radio-d-08-01-2014/s-zjIa0

***

Audycja "My decydujemy" - rozmowa Jadwigi Borkiet i Michała Jerki z Anną Groblińską o działalności i planach Stowarzyszenia Akademia Mądrego Życia.

Dziękujemy Radio Łódź za udostępnienie nagrania.

***

 

Po Konferencji w Poznaniu.

Email Drukuj PDF

Te dwa dni ostatniego weekendu były niesamowite i inspirujące.

Zdjęcia z konferencji

Odbyła się Konferencja  Rozwoju Potencjału Osobistego w Poznaniu.

W sobotę odbyły się wykłady: dr.Moniki Górskiej, Tadeusza Niwińskiego, Jadwigi Borkiet i Michała Jerki. Głos zabrali także współautorzy świeżo wydanej przez Akademię książki "Drogi do wolności" (pod redakcją Tadeusza Niwińskiego) oraz uczestniczki Projektu prowadzonego obecnie przez Stowarzyszenie.

W niedzielę odbyła się część warsztatowa - o storytellingu opowiadała i uczyła dr. Monika Górska zaś pan Tadeusz Niwiński poprowadził dwie grupy (tak dużo było zapisów)  na warsztacie dotyczącym tematu "No, to czego chcesz?" .

W Sieci ukazały się pierwsze nagrania z wykładu pana Tadeusza Niwińskiego.

Zapraszam na stronę Złotych Myśli i do posłuchania fragmentów tego Wykładu.

Przypominam, ze uczestnicy Konferencji mogą po cenie promocyjnej wziąć udział w Kursie Liderów 2013, w Jarkowicach. Kontakt z organizatorem: Wanda Kowalska, tel. 502 692 189, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapraszam także do skorzystania z oferty warsztatów AMŻ , szczegóły w Harmonogramie.

Przed nami jeszcze:  Kurs Miłości w Gąskach koło Koszalina, Mój Sukces we Wrocławiu oraz Kurs Liderów w Jarkowicach koło Lubawki. Warsztaty te prowadzi  pan Tadeusz Niwiński.

 

Gdybym mógł coś zmienić w świecie - relacja ze spotkania klubowego.

Email Drukuj PDF

Temat spotkania: Gdybym mógł coś zmienić w świecie - był bliski wszystkim którzy spotkali się w klubie 27 maja. W wypowiedziach można było usłyszeć, że warto zacząć zmiany od siebie, że to co robimy w projekcie jest próbą zmian, które są w naszym zasięgu, że warto zmienić podejście do choroby jako odzwierciedlenia wewnętrznego konfliktu, że wzajemna życzliwość może sprawić, że świat będzie lepszy. To, o co sami możemy zadbać to także dbałość o porządek w naszym otoczeniu (dotyczy to także sfery publicznej). Padła propozycja, że warto promować warsztaty dla rodziców, które pomogą im mądrze wychowywać dzieci.

Spotkanie rozpoczęliśmy w nietypowy sposób - Kasia Sowa pełniąca funkcję gospodarza przygotowała inspirujący filmik, który sprowokował do krótkiej dyskusji i "rozgrzał" uczestników spotkania. Spodobało nam się takie rozpoczęcie i częściej będziemy korzystać z takich inspirujących wstępów.

Więcej…
 

Relacja ze spotkania klubowego w Łodzi

Email Drukuj PDF

Strugi deszczu, w których skąpana była po południu Łódź nie stanowiły żadnej przeszkody dla członków Klubu przybyłych 3 czerwca na spotkanie „To coś, czyli bliżej nieokreślone cechy charakteru wywołujące uśmiech”.

Zgromadzonych w ŁDK-u  gości powitała zawsze uśmiechnięta i pogodna Ania Krupińska - pełniąca funkcję Gospodyni. Po serii wypowiedzi na temat wiodący Ania oddała głos naszej klubowej miłośniczce mody  i ekspertce od animacji - Kasi Sowie pełniącej rolę Przewodniczącej spotkania. Generalnym Recenzentem była Martyna, która nie mogłaby ocenić całości spotkania bez swoich pomocników, którymi byli: jako Mistrz Pozytywnego Myślenia - Michał, Mistrz Poprawnej Wymowy - Jadwiga oraz Mistrz Czasu - Adam.

Więcej…
 


Strona 1 z 6

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …