Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Wydarzenia Relacja ze spotkania klubowego w Łodzi

Relacja ze spotkania klubowego w Łodzi

Email Drukuj PDF

Strugi deszczu, w których skąpana była po południu Łódź nie stanowiły żadnej przeszkody dla członków Klubu przybyłych 3 czerwca na spotkanie „To coś, czyli bliżej nieokreślone cechy charakteru wywołujące uśmiech”.

Zgromadzonych w ŁDK-u  gości powitała zawsze uśmiechnięta i pogodna Ania Krupińska - pełniąca funkcję Gospodyni. Po serii wypowiedzi na temat wiodący Ania oddała głos naszej klubowej miłośniczce mody  i ekspertce od animacji - Kasi Sowie pełniącej rolę Przewodniczącej spotkania. Generalnym Recenzentem była Martyna, która nie mogłaby ocenić całości spotkania bez swoich pomocników, którymi byli: jako Mistrz Pozytywnego Myślenia - Michał, Mistrz Poprawnej Wymowy - Jadwiga oraz Mistrz Czasu - Adam.

„Sukces na co dzień” jest stałym punktem naszych klubowych spotkań, w którym każdy z uczestników ma okazję pochwalić się swoimi osiągnięciami minionego tygodnia. Toteż nie mogłoby zabraknąć go na spotkaniu 3 czerwca, tym bardziej, że zebrani członkowie odnieśli dużo sukcesów. Były to między innymi: mile spędzony czas z dzieckiem, zakup karnetu na siłownie, pomoc w skoszeniu trawnika czy początek realizacji marzenia o własnej biblioteczce. Zwycięzcą konkursu „Sukces na co dzień” została Daniela.

Podbudowani sukcesami minionego tygodnia mogliśmy przejść do mów programowych. Do wygłoszenia pierwszej mowy programowej z cyklu JA Przewodnicząca zaprosiła Pawła, który przedstawił swoją drugą mowę klubową. Recenzentem mowy był Andrzej. Drugą mówczynią tego wieczoru była Dyrektor Merytoryczna a zarazem Przewodnicząca - Kasia Sowa. Kasia wygłosiła mowę z cyklu przekonaj pt. „Dobre przykłady”, która była Jej trzecią mową klubową. Recenzentem tej mowy był Zbyszek. Kasia opowiedziała o osobach, które Ją inspirują i wzbudzają podziw, zachęcając jednocześnie do bliższego zapoznania się z życiorysem tych osób.

Wszyscy zebrani na sali ochoczo zaangażowali się w zaproponowane przez Kasię ćwiczenie niespodziankę sprawdzające naszą spostrzegawczość i refleks podczas obserwacji poruszającej się w labiryncie muchy. Po ćwiczeniu niespodziance przyszedł czas na łańcuszek mówców, którego tematem przewodnim były przygotowane przez Przewodniczącą aforyzmy, przysłowia i złote myśli związane z humorem. Zwycięzcą w łańcuszku mówców został Andrzej N., który  wywołał salwy śmiechu wśród słuchaczy przedstawiając swój pomysłowy sposób na za duże spodnie. Najlepszym recenzentem w łańcuszku mówców został Daniel.

Niespodzianką poniedziałkowego spotkania była rola Mistrza Sytuacji, w którą wcieliła się Prezydent Klubu –Ania Goszczyńska. Jako Mistrz Sytuacji Ania wraz ze zgromadzonymi na sali członkami pomogła rozwiązać problemy zgłoszone przez Jadwigę i Kasię.

Podsumowując, dzięki duetowi Ani i Kasi spotkanie było prowadzone dynamicznie  ii energicznie. Przebiegło w przyjaznej i życzliwej atmosferze, pełnej uśmiechu, który był    w końcu tematem przewodnim naszego spotkania. Dodatkowym uśmiechem obdarowywał nas przez całe spotkanie przybyły Gość, którym była Daniela – pełna energii i wigoru działaczka Klubu Seniora. Każdy z członków Klubu był bardzo dobrze przygotowany do pełnienia swojej funkcji na spotkaniu. Coraz bardziej dbamy też o staranność naszych wypowiedzi, co znalazło swoje odzwierciedlenie w małej ilości sygnałów dzwoneczka informującego o naszych niepotrzebnych zająknięciach  takich jak „mmmmmmmm” czy „yyyyy”. Oby tak dalej.

Generalny Recenzent

Martyna Miła (Kruszyńska)

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …