Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Prowadzący

Email Drukuj PDF

Tadeusz Niwiński http://niwinski.blog.onet.pl/

Autor ośmiu książek na temat rozwoju osobistego, z których książka „JA” znalazła się na Złotej Liście” 120 książek w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”- obchodzi obecnie 20- lecie wydania. Wielokrotnie wznawiana, wydana w ponad 60 tys. egzemplarzy, dostępna także w wersji audio i e-book, ciągle cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Trener rozwoju osobistego. Prowadzi seminaria rozwoju osobowości od 1990 roku. W Polsce w jego spotkaniach i warsztatach wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. Pomysłodawca Klubów Ludzi Sukcesu, członek honorowy i współzałożyciel Akademii Mądrego Życia. Na stałe mieszka w Vancouver w Kanadzie. Ma też dom na Hawajach, gdzie spędza klika miesięcy w roku. Od 43 lat szczęśliwy mąż Teresy, ma 2 dzieci i 2 wnuków.

Dr Monika Górska http://www.fabrykaopowiesci.pl/

Właścicielka Fabryki Opowieści specjalizującej się w opowieściach filmowych oraz storytellingu, jako kluczowej strategii komunikacji i rozwoju firmy. Charyzmatyczny trener, coach i pełen pasji wykładowca storytellingu na SWPS - School of Form, a wcześniej UAM, i Robert Schuman Institute of Journalism. Od 25 lat z nieuleczalną pasją zgłębia sztukę opowiadania jako reżyser, scenarzysta i dziennikarz TVP, co zaowocowało kilkunastu nagrodami w Polsce i za granicą m.in. Grand Prix Circom, Golden Remi Award oraz nagrodą główną festiwalu HAPPY END. Autorka ponad stu form dokumentalnych, widowisk teatralnych, koncertów i filmów korporacyjnych. Swoje opowieści powierzyli jej m.in. Wiliam Wharton, Philipp Glass, Goran Bregovic, Stefan Stuligrosz, i Gapa złodziej. Obecnie kończy cykl dla TVP 2, m.in. z Jerzym Stuhrem i Agatą Buzek, Tomaszem Stańko i Kasią Nosowską. Z zamiłowania do jedzenia krytyk kulinarny w „Gazecie Wyborczej”.

Jadwiga Borkiet http://jadwigaborkiet.blog.onet.pl/

Jest trenerem, prowadzi także własną firmę szkoleniowo-doradczą. Zawsze pasjonowało ją zdobywanie i popularyzowanie nowej wiedzy. Ukończyła polsko-brytyjskie studia ubezpieczeniowe, a następnie pracowała wiele lat jako manager i trener w międzynarodowych firmach ubezpieczeniowych. Współpracowała także kilka lat z Wyższą Szkołą Ubezpieczeń i Bankowości w nowatorskim projekcie opartym na metodzie distance learning. Od ponad ośmiu lat współpracuje ściśle z Tadeuszem Niwińskim organizując i prowadząc warsztaty systemu TeTa oraz wspierając działalność Klubów Sukcesu. Jest współzałożycielem i Prezydentem Stowarzyszenia Akademia Mądrego Życia. Za swój największy sukces uważa wychowanie syna i córki na wspaniałych, mądrych, wrażliwych i świetnie radzących sobie w życiu ludzi.

Ewa Żukowska http://www.wspieranie-rozwoju.pl/

Trener rozwoju osobistego, arteterapeuta, instruktor terapii tańcem. Absolwentka Akademii Ekonomicznej i Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Kompetencje arteterapeuty zdobyła na Wydziale Zdrowia Uniwersytetu Medycznego a trenerskie w Studium Umiejętności Pracy z Grupą w Psychologicznej Pracowni „Spotkanie”, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz na kursach rozwoju umysłu, programowania neurolingwistycznego Practicioner in art of NLP a także Laboratorium Sukcesu, ABC Sukcesu, Diamentowe Ja oraz Kurs Liderów Tadeusza Niwińskiego. Obecnie prowadzi wraz z mężem Stanisławem Ośrodek Wspierania Rozwoju Osobistego w Gąskach nad morzem.

Anna Ożarek http://www.adn.edu.pl/

Trener, coach, dietetyk, właścicielka Akademii Dobrych Nawyków.
Ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu, studia podyplomowe z dietetyki oraz Psychologii Zarządzania, Racjonalną Terapię Zachowań. Posiada uprawienia trenerskie i coachingowe. Ukończyła kilkadziesiąt szkoleń z zakresu rozwoju osobistego. Zajmuje się organizacją i prowadzeniem szkoleń z obsługi pacjenta/klienta, inteligencji emocjonalnej, rozwoju osobistego, leczenia chorób cywilizacyjnych: poprzez porady dietetyczne i coaching zdrowotny.

Michał Jerka http://michal.jerka.eu/blog/

Od kilku lat prowadzi szkolenia metodami warsztatowymi dla biznesu i organizacji pozarządowych. Specjalizuję się w szkoleniach z zakresu rozwoju kompetencji zawodowych: interpersonalnych, komunikacyjnych, budowania zespołów oraz sprzedażowych. Jest miłośnikiem ciągłej pracy nad sobą, mnemotechnik oraz publicznego przemawiania. Prywatnie tata Kuby i Filipa. Pasjonuje go także fotografia, uprawianie sportów oraz poznawanie świata „za jeden uśmiech." Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

Krystyna Adamczak http://www.ksiegarnia-bajka.com.pl/

Polonistka, księgarka, opowiadaczka bajek. Przed 22 laty stworzyła Księgarnie " z Bajki" i codziennie ją stwarza wprowadzając dzieci w świat książek i wartości. Organizując różnorodne imprezy promujące czytanie i samodoskonalenie. Za swoje inicjatywy otrzymała nagrodę: Pegazika w 2012roku, Mistrza Promocji Czytania w 2008, Statuetkę Fundacji Cała Polska czyta dzieciom, medal Zasłużony dla Kultury Polskiej w 2007 roku.
Jest członkinią Rady Literackiej Fundacji i Koordynatorem Wojewódzkim Fundacji Cała Polska czyta dzieciom.

 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …